Pula
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Pula

Pulski forum, jer net.hr stalno steka!
 
Početna stranicaLatest imagesPretražnikRegistracijaLogin

 

 Coca cola is allways the one

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Zmaj
Admin
Zmaj


Broj postova : 589
Join date : 22.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula (to je raj)

Coca cola is allways the one Empty
PostajNaslov: Coca cola is allways the one   Coca cola is allways the one Icon_minitimepon lip 30, 2008 11:04 am

Primih mail slijedeceg sadrzaja:
!!! COCA-COLA ZERO !!!
U svakom sluchaju, chitam sa etikete shta se sve nalazi u ovom magichnomnapitku i pronalazim sledece informacije o tim sastojcima na internetu.

1. FENILALANIN (Phenylalanine) - Utiche na luchenje SEROTONINA (hormonzadovoljstva) koji izaziva zavisnost.

2. FOSFORNA KISELINA (Phosphoric acid) - E338 - Smanjuje gustinu kostiju,jer vezuje kalcijum i magnezijum i stvara soli koje se ne apsobuju. Takodjeizaziva bolesti bubrega, kao i stvaranje kamena.

3. NATRIJUM CIKLAMAT (Sodium cyclamate) - E952 - Veshtachki zasladjivachkoji je 1969. ZABRANJEN, jer je otkriveno da formira kancerogenu materijuu organizmu.

4. ACESULFAM K (Acesulfame potassium) - E950 - Veshtachki zasladjivachza koji se tvrdi da nije dovoljno testiran pre pushtanja u upotrebu i zakoji se sumnja da je kancerogen.

5. ASPARTAM (Aspartame) - E951 - Sumnja se da je shtetan za mozak i daizaziva tumor. Na stranama wikipedije mozete prochitati o ostalim nezeljenimposledicama kao i o sumnjivim okolnostima pod kojim je ovaj zasladjivachprihvacen kao 'bezbedan'.

6. KOFEIN (Caffeine) - Ok, ovo svi manje-vishe znaju, izaziva zavisnostbla bla...

7. NATRIJUM CITRAT (Sodium citrate/Trisodium citrate) - Ovaj 'regulator'ukusa je ustvari anestetik (za jezik) i antikoagulanta.

(mogu misliti kakav je ukus kole bez njega)

8. NATRIJUM BENZOAT (Sodium benzoate) - E211 - Konzervans, koji moze dareaguje sa Vitaminom C i formira Benzen, chija su kancerogena svojstvapoznata. Takodje utvrdjeno je da ova hemikalija izaziva celijsko oshtecenje,jer utiche na DNK mitohondrija. 2007. je otkriveno da natrijum benzoat(E211) izaziva hiperaktivnost i smanjenje inteligencije kod dece. Premaovim istrazivanjima IQ opada i do 5.5 poena. U Koka-Koli su izjavili dace obustaviti upotrebu E211 'chim se pronadje adekvatna zamena'.
Naravno, nije koka-kola jedina koja ima ove sastojke u sebi, ali 'Zero'u sebi nema nishta drugo.
Eto, tako drugari, to bi bilo to. Ovo bi mogao da postane Chain Letter,it's up to you.
Naravno, sve ove podatke mozete da proverite na internetu, za to i sluzi.Savetujem da krenete od 'wikipedie'.
P.S. Enjoy Coca-Cola!!!

Hehe, a ako pijes kolu i pusis, onda neces nikad dozivjet krizu srednjih godina?

Bas me zanima kakve sve kemije u Favoritu ima? bounce
[Vrh] Go down
https://pula.aforumfree.com
dar2

dar2


Broj postova : 46
Join date : 23.06.2008
Lokacija : Pula

Coca cola is allways the one Empty
PostajNaslov: Re: Coca cola is allways the one   Coca cola is allways the one Icon_minitimepon lip 30, 2008 9:26 pm

A štačemo sa pivom. Surprised Coca cola is allways the one Pivo_pullitr1
[Vrh] Go down
crvenokosa85

crvenokosa85


Broj postova : 367
Join date : 28.06.2008
Age : 38
Lokacija : pula

Coca cola is allways the one Empty
PostajNaslov: Re: Coca cola is allways the one   Coca cola is allways the one Icon_minitimesri srp 09, 2008 6:39 pm

evo ja je upravo pijem afro a istina je u tome da je pijem 4g po 1l na dan i šta sad da ih tužim lol!

ma danas nista ne smiješ konzumirati sve je fuš postalo cat
[Vrh] Go down
http://www.diabolicservers.com
Zmaj
Admin
Zmaj


Broj postova : 589
Join date : 22.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula (to je raj)

Coca cola is allways the one Empty
PostajNaslov: Re: Coca cola is allways the one   Coca cola is allways the one Icon_minitimesri srp 09, 2008 8:54 pm

Boze nemoj to toliko konzumirat affraid
[Vrh] Go down
https://pula.aforumfree.com
vucibatina

vucibatina


Broj postova : 22
Join date : 22.06.2008

Coca cola is allways the one Empty
PostajNaslov: Re: Coca cola is allways the one   Coca cola is allways the one Icon_minitimečet srp 10, 2008 1:27 am

Zmaj je napisao/la:
Boze nemoj to toliko konzumirat affraid

nije bez veze crvenokosa... cherry
[Vrh] Go down
crvenokosa85

crvenokosa85


Broj postova : 367
Join date : 28.06.2008
Age : 38
Lokacija : pula

Coca cola is allways the one Empty
PostajNaslov: Re: Coca cola is allways the one   Coca cola is allways the one Icon_minitimečet srp 10, 2008 9:12 am

vucibatina je napisao/la:
Zmaj je napisao/la:
Boze nemoj to toliko konzumirat affraid

nije bez veze crvenokosa... cherry


nisam crvena vec brineta afro
[Vrh] Go down
http://www.diabolicservers.com
jonyca

jonyca


Broj postova : 407
Join date : 23.06.2008
Age : 42
Lokacija : šuma

Coca cola is allways the one Empty
PostajNaslov: Re: Coca cola is allways the one   Coca cola is allways the one Icon_minitimečet srp 10, 2008 9:14 am

jutro Suspect alien
[Vrh] Go down
Zmaj
Admin
Zmaj


Broj postova : 589
Join date : 22.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula (to je raj)

Coca cola is allways the one Empty
PostajNaslov: Re: Coca cola is allways the one   Coca cola is allways the one Icon_minitimečet srp 10, 2008 9:38 am

vucibatina je napisao/la:
Zmaj je napisao/la:
Boze nemoj to toliko konzumirat affraid

nije bez veze crvenokosa... cherry

Ma mene i dalje interesira sta stavljaju u favorit da sam se ja ovako poremetio...
[Vrh] Go down
https://pula.aforumfree.com
crvenokosa85

crvenokosa85


Broj postova : 367
Join date : 28.06.2008
Age : 38
Lokacija : pula

Coca cola is allways the one Empty
PostajNaslov: Re: Coca cola is allways the one   Coca cola is allways the one Icon_minitimečet srp 10, 2008 9:45 am

Zmaj je napisao/la:
vucibatina je napisao/la:
Zmaj je napisao/la:
Boze nemoj to toliko konzumirat affraid

nije bez veze crvenokosa... cherry

Ma mene i dalje interesira sta stavljaju u favorit da sam se ja ovako poremetio...


jutro zmajicu
[Vrh] Go down
http://www.diabolicservers.com
Sponsored content





Coca cola is allways the one Empty
PostajNaslov: Re: Coca cola is allways the one   Coca cola is allways the one Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Coca cola is allways the one
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne možeš odgovarati na postove.
Pula :: Pulski Forum :: Spica-
Forum(o)Bir: